Mindenki ír - és a hétköznapi tömegkultúra
2009.01.11. 20:04
Helyszűke miatt azt hiszem nem említettem Stephen - wicklowi kalauzunk - azon állítását, miszerint bármelyik ember családfáját vissza lehet vezetni az ír gyökerekig. Tény és való, hogy a burgonyavész miatt rengetegen választottak maguknak új hazát. 60 millió ír leszármazott éldegél világszerte, legtöbben az Egyesült Államokban. 23 amerikai elnökről tartják, hogy ír vér csörgedezik (vagy csörgedezett) az ereiben. Stepen megmondta előre, hogy figyeljük meg, Obamáról is ki fog derülni, hogy valójában ír a csávó. És milyen igaza van!
A legközkedveltebb esti show műsor, az 1962 óta futó Late Late Show (nagyon-nagyon késői show) egyik adásában hangzott el a következő dal:
Szerintem abszolút fülbemászó nóta, a közönség is rögtön vette a lapot. Ha ismerném az íreket, azt mondhatnám: na ezt szeretem az írekben! :) De nem?! Szerintem baromi jófejek! (A dal címe: There's no one as Irish as Barack Obama) Dalszöveggel együtt látható hivatalos verzió itt: https://www.youtube.com/watch?v=HplZ_taHXLM .
És ha már a tévénél tartunk, bár nem feltétlenül ír vonatkozású az infó: a 4-es csatornán fut a brit Celebrity Big Brother. A villalakók közül akit mi ismerhetünk: Coolio, az exSugababes-es Mutya, LaToya Jackson (Jacko testvérkéje), és az imádnivaló Verne Troyer - alias MiniMe. De nem is ez a lényeg, hanem ahogy a stúdiós kibeszélős műsort (gondolok itt a kezdési időpontra) reklámozzák a tévében: weekends around 11ish...
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
cognac&tonic 2009.01.11. 22:23:45
és a magyarok zsenik...mert a nyereg alatt puhított hús növeli a szürkeállományt.
a szent korona pedig egy energetikai rezonátor.
íven mekgregor nagyapja magyar volt.
són koneri dédapja a magyar kanári sándor operaénekes a 19.század végén vándorolt amerikába.
és még sorolhatnám.